My Hobby

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
My Hobby

Forum despre hobby-urile noastre


    Preferințe și setări

    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Preferințe și setări

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:07 pm

    Ajutor pentru preferintele si setarile dumneavoastra
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Cum imi schimb setarile?

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:09 pm

    Toate setările dumneavoastră (dacă sunteți înregistrat) sunt stocate în baza de date. Pentru a le schimba folosiți legătura Profil (în general afișată în partea superioară a paginilor dar nu întotdeauna). Acest lucru vă va permite să vă schimbați toate setările.
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Orele nu sunt corecte!

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:11 pm

    Orele sunt aproape sigur corecte, dar ceea ce dumneavoastră s-ar putea să vedeți că toate orele afișate sunt într-o zonă cu fus orar diferit față de cea în care sunteți. Dacă este așa, ar trebui să vă schimbați setarea din profil pentru zona de fus orar în care sunteți, cum ar fi București, Londra, Paris, etc. Vă rugăm, să observați că schimbarea zonei de fus orar, ca majoritatea setărilor, poate fi făcută doar de utilizatorii înregistrați. Deci dacă nu sunteți înregistrat, acesta este un moment bun să o faceți, dacă îmi permiteți jocul de cuvinte!
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Am schimbat zona de fus orar si ora tot gresita e!

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:15 pm

    Dacă sunteți sigur că ați setat zona de fus orar corect și ora înca este diferită, cel mai probabil răspuns este ora de vară. Programul nu a fost gândit să se plieze după schimbările făcute între ora standard și cea de vară așa că în timpul lunilor de vară ora poate fi diferită cu 60 de minute față de cea locală reală.
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Cum pot afisa o imagine sub numele meu de utilizator?

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:32 pm

    Pot fi două imagini sub numele de utilizator când vizualizați mesajele. Prima este o imagine asociata cu rangul dumneavoastră, în general acestea luând forma de stele sau blocuri indicând câte mesaje ați scris sau statutul dumneavoastră pe forumuri. Sub aceasta ar putea fi o imagine mai mare cunoscută sub numele de avatar (imagine asociată). Aceasta este, în general, unică sau personală fiecărui utilizator. Administratorul decide dacă să activeze imaginile asociate și au posibilitatea de a alege modalitatea prin care imaginile asociate pot fi folosite. Dacă nu puteți folosi imaginile asociate, atunci aceasta este decizia administratorului și ar trebui să-l întrebați pe acesta despre motivele care au dus la această decizie (suntem siguri că vor fi întemeiate!)
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Limba mea nu este in lista!

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:35 pm

    Cele mai probabile motive sunt fie că administratorul nu a instalat limba dumneavoastră sau că cineva nu a tradus înca acest program în limba dumneavoastră. Încercați să îl întrebați pe administrator dacă poate instala limba de care aveți nevoie și dacă nu există, atunci sunteți liber să creați o nouă traducere. Mai multe informații pot si gasite pe site-ul grupului phpBB. Urmăriți legătura din partea inferioară paginilor)
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty Cum imi schimb rangul?

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:37 pm

    În general nu puteți schimba direct rangurile (rangul apare direct sub numele dumneavoastră de utilizator, în mesaje și în profilul dumneavoastră, depinde de stilul folosit). Majoritatea forumurilor folosesc rangurile pentru a indica numărul de mesaje pe care le-ați scris și pentru a identifica anumiți utilizatori, cum ar fi moderatorii și administratorii. Vă rugăm, să nu abuzați de forum scriind mesaje inutile doar pentru a vă crește rangul, pentru că probabil veți descoperi ca moderatorul sau administratorul vă va scădea pur și simplu numărul de mesaje scrise.
    Kapa
    Kapa
    Administrator
    Administrator


    Female
    Number of posts : 263
    Age : 32
    Localisation : Under World
    Job : Dante's partner
    Idol : Trish
    Registration date : 2007-04-15

    Preferințe și setări Empty De ce cand folosesc legatura de email al unui utilizator imi

    Post by Kapa April 15th 2007, 2:38 pm

    De ce cand folosesc legatura de email al unui utilizator imi cere sa ma autentific?

    Doar utilizatorii înregistrați pot trimite mesaje altor utilizatori prin formularul încorporat de mail (dacă administratorul permite acest lucru). Acest lucru se întamplă pentru a preveni folosirea malițioasa a sistemului de mesagerie de către utilizatorii anonimi.

    Sponsored content


    Preferințe și setări Empty Re: Preferințe și setări

    Post by Sponsored content


      Current date/time is April 28th 2024, 9:32 pm